cacti novinconfig

مانیتورینگ سرور با نرم افزار cacti

_

مسلما اگر مدیر سرور هستید حداقل یکبار اسم نرم افزارهای مانیتورینگ را شنیده اید. اولین نرم افزار مربوطه که cacti میباشد یکی از نرم افزارهای اوپن سورس و رایگان مانیتورینگ است که شما را قادر میسازد تا تمامی موارد را مانیتور کنید.

بصورت مثال اگر سرور شما ترافیک های نامعقولی را ارسال یا دریافت میکند میتوانید بصورت گرافیکی انها را مشاهده کنید. همچنین شما میتوانید از طریق این نرم افزار ککتی وضعیت Ram,Cpu,Hdd یا حتی سوئیچ ها و روتر ها را هم مشخص کرده و مانیتور کنید که یکی از ارکان اصلی مدیریت سرور ها در هر شرکت و مجموعه ای هستند.

شایان ذکر است که این نرم افزار ها توسط پروتکل snmp به دیوایس و دستگاه های موردنظر شما متصل میشوند و این شما هستید که تعیین میکنید هر چند ساعت یکبار یا هر چنددقیقه یکبار سرور شما را بررسی و اطلاعات را برای شما نشان دهد.
تیم نوین کانفیگ آماده است تا این نرم افزار را بصورت کامل برای شما بر روی سرور های موردنظرتان نصب و راه اندازی نماید.

مانیتورینگ سرور با نرم افزار prtg

_

نرم افزاری ساده اما پر قدرت ، ساده اما شکیل و زیبا به نام PRTG  که یک ابزار فوق العاده جذاب برای مانیتورینگ سرور و زیرساخت شبکه به شمار می رود. امروزه همه میدانیم که مانیتور کردن سرورها در اولویت هرکاری است و میبایست بصورت کامل تمام سرورها بصورت 24 ساعته مانیتور شده و در صورت لزوم به ما هشدار های خود را ارسال کنند تا مدیر سرور آنهارا بررسی نماید.

نرم افزارPRTG Network Monitor یک ابزار بسیار ساده و عالی برای هر نوع شبکه ای اعم از کوچک متوسط و بزرگ است. لازم به ذکر است که نرم افزار مانیتورینگ ptrg قادر به نظارت بر شبکه های LAN، WAN، WLAN و VPN میباشد . همچنین توانایی مانیتور کردن بار سرور ، وضعیت سرویس های درحال استفاده ، حتی وضعیت وبسایت ها ، ایمیل ها و هر فولدر و پرونده ای در سرورهای ویندوز و لینوکس را دارد.

نرم افزار prtg توانایی نظارت بر شبکه با استفاده از پروتکل های : SNMP ،WMI، packet sniffe، IPFIX را دارد و به صورت مستمر میتواند به شما در تمام مراحل مانیتورینگ کمک شایانی کند. تیم نوین کانفیگ میتواند این نرم افزار را بصورت قانونی برای شما خریداری کرده و نصب و کانفیگ نموده و سنسور های لازم را برای شما فعالسازی نماید تا سرورهای خود را بتوانید مانیتور و مدیریت کنید.

prg novinconfig
zabbix novinconfig

مانیتورینگ سرور با نرم افزار زبیکس

_

نرم افزار زبیکس متفاوت تر از دو نرم افزار قبلی ظاهر شده است تا اطلاعات ارزشمندتر و کاملتری را در اختیار مدیران سرور قرار دهد. مانیتورینگ با زبیکس راحت است اما نصب و کانفیگ آن پیچیده تر از دو نرم افزار قبلی است . اما در عین حال رایگان و اوپن سورس ارائه شده است و نیاز نیست هزینه های لایسنس پرداخت کنید. مگر اینکه به امکانات و اپشن های خاص تری نیاز داشته باشید.

زبیکس علاوه بر امکاناتی که برای دو نرم افزار prtg و cacti  ذکر شد ، امکانات خاص تری نیز دارد. بصورت مثال برای هر موردی که شما تنظیم کنید میتواند برایتان در مواقع ضروری پیامک ارسال کند یا ایمیل های مخصوص ارسال نماید.
همچنین قادر است دیتابیس ، فایل ها ، فولدرها ، لاگ ها ، اپلیکیشن ها ، شبکه و سرویس ها را با طیف گسترده ای از پروتکل های استاندارد و ویژه مانیتور کرده و به شما اطلاعات ارسال نماید.
تیم نوین کانفیگ آمادگی کامل جهت راه اندازی این نرم افزار ویژه را داشته و میتواند بصورت کامل صفر تا صد این نرم افزار را بر روی سرورهای شما راه اندازی کرده و سنسورهای مورد نیاز را برای شما فعال نماید.

تعرفه نصب و کانفیگ نرم افزارهای مانیتورینگ

_

نصب و کانفیگ cacti

3.5 میلیون تومان

این پلن مخصوص افراد و شرکت هایی است که نیاز به نصب و کانفیگ نرم افزار ککتی دارند. مبلغ پایه این پلن 3 میلیون و 500 هزارتومان می باشد که در مرحله بعدی طبق نیازهای شما قابل افزایش خواهد بود. شما در مرحله بعدی سرویس های مورد نیاز خود را میتوانید انتخاب کنید و بر اساس امکانات درخواستی سرویس خود را تحویل بگیرید.

نصب و کانفیگ prtg

4.5 میلیون تومان

نرم افزار PRTG با توجه به داشتن لایسنس میبایست لایسنس قانونی را تهیه بفرمایید که حداقل هزینه آن 1300 یورو میباشد. تیم ما قادر به نصب و کانفیگ نسخه نال و ایمن این نرم افزار بر روی سرورهای شماست و میتوانید در نسخه نال سنسورهای دلخواه اضافه کنید. قیمت پایه این پلن 4.5 میلیون تومان میباشد که در مرحله بعدی قابل افزایش خواهد بود.

نصب و کانفیگ zabbix

6.5 میلیون تومان

این پلن مخصوص دوستداران زبیکس است . نصب و کانفیگ زبیکس بصورت صفرتاصد برای شما قابل انجام میباشد و در مرحله بعدی میتوانید تعداد سرور و سنسور و سرویس های قابل اتصال را مشخص نموده و ثبت سفارش نمایید. لطفا دقت داشته باشید این نرم افزار اوپن سورس و رایگان میباشد و نیاز به پرداخت هزینه لایسنس برای خود نرم افزار نخواهید داشت.

سوالاتی که ممکن است پیش بیاید!

_
سفارش ما تا کی آماده می شود ؟

سفارشات شما عزیزان بسته به حجم کاری که داریم بین 48 الی 120 ساعت بطول خواهد انجامید. اگر برای انجام چنین مواردی عجله دارید ما گزینه مناسبی نیستیم. ( عجولانه رفتار کردن در محیط کاری اشتباهات بسیاری پیش می آورد )

تعرفه درج شده برای یکماه است یا یکسال ؟

هزینه ذکر شده یکبار پرداخت است و یکبار از شما دریافت میشود.

آیا برای دریافت پشتیبانی مدت دار ، تخفیف دارید ؟

قیمت گذاری انجام شده بصورت کاملا اصولی و برحسب تعداد روزی است که بر روی پروژه و سفارش شما صرف میشود. اما به جهت رعایت حال شما عزیزان تخفیف های زیر را تدارک دیده ایم

اگر پلن های خریداری شده فعال بیش از 3 عدد باشد تخفیف ها به شکل زیر خواهند بود.

4 الی 8  سفارش فعال : 10 درصد تخفیف

9الی 15 سفارش فعال : 15 درصد تخفیف

16  الی 30  سفارش فعال : 30 درصد تخفیف

چنانچه بیشتر از 30 سفارش فعال داشته باشید درصد تخفیف های شما به صورت خودکار بر روی 40 درصد تنظیم خواهد شد.

نیاز به کانفیگ تخصصی سرور خود داریم . شما انجام میدهید؟

بله . انجام میشود. کافیست بر روی دکمه زیر کلیک کنید تا شما را به کانفیگ سرور هدایت کند.

بعد از نصب و کانفیگ پشتیبانی خواهید داشت؟

تنها 72 ساعت پس از تحویل سرور و نرم افزار به شما جنانچه سوال یا مشکلی داشته باشید طبق سطح یک پشتیبانی به شما پاسخ داده شد و پس از گذشت این مدت زمان به هیچ عنوان پاسخگویی انجام نمیشود و تیکت ها بصورت خودکار در وضعیت بسته شده قرار میگیرند.

پشتیبانی در نوین کانفیگ به سه سطح مختلف تقسیم بندی میشود که از لینک زیر میتوانید نسبت به خرید هر کدام سطوح مختلف اقدام فرمایید.

سیاست قیمت گذاری بر روی پلن ها به چه شکلی است ؟

قیمت گذاری بر روی پلن ها بصورت کاملا اصولی و طبق زمانی که برای پروژه شما صرف میشود انجام شده است. همچنین نحوه قیمت گذاری بر روی پلن ها به شکلی است که همه همکاران و شرکت ها و افراد توان پرداخت داشته باشند.

آیا پرداخت با چک قبول میکنید؟

اگر شرکت هستید و یا از همکاران شناخته شده در عرصه هاستینگ یا شبکه هستید بله با ارائه چک معتبر یا معرفی یکی از همکارانی که ما میشناسیم قابل انجام است و میتوانید یک چک ثبت شده صیادی با مبلغ کامل + مالیات را صادر کرده و ارسال فرمایید. برای این مورد لطفا تیکت ارسال بفرمایید.

دقت داشته باشید طبق عرف بازار ، هیچگونه سود و بهره بر روی چک یا … افزوده نمیشود و صرفا هزینه اصلی از شما دریافت میشود.

من میخواهم کانفیگ سرور را یادبگیرم. شما آموزش میدهید؟

آموزش کانفیگ سرور و آموزش پشتیبانی سرور در سابین آکادمی درحال برگزاری است و بصورت صفر تا صد یعنی از سرور چیست شروع شده تا تمام مواردی که یک عمر از همه مخفی بوده است در اختیار شما قرار خواهد گرفت. شما از طریق دکمه زیر میتوانید هم اکنون این دوره را تصاحب کنید.

گاهی اوقات خطاهای عجیب دریافت میکنم. چه کنم؟

از طریق دکمه زیر به بخش عیب یابی سرور مراجعه بفرمایید و سپس پلن مورد نظر خود را سفارش دهید.

ما کماکان به هر روشی درخدمت شما خواهیم بود تا مشکلتان حل شود.

مشکلات سخت افزاری سرور ما برعهده شماست؟

مشکلات سخت افزاری تحت هیچ شرایطی بر عهده نوین کانفیگ نبوده و نخواهد بود و این مورد خارج از دسترسی ماست و ما نمیتوانیم در این مسئله کمکتان کنیم.

مگر اینکه سخت افزار در مالکیت شما باشد و صرفا با هماهنگی قبلی جهت تعمیرات لازم سخت افزار را بررسی و احیا خواهیم کرد. این مورد نیاز به هماهنگی از 10 روز قبل دارد.